Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 23-07-2018

Odpust Św. Anny

26 lipca obchodziliśmy święto odpustowe Św. Anny, patronki naszej parafii.

Św. Anna jest patronką szczęśliwego małżeństwa i dzieciństwa, matek, wdów, kobiet oczekujących dziecka, gospodyń, górników, tkaczy, tokarzy, stolarzy artystycznych, młynarzy, kramarzy, żeglarzy, krawców, koronkarzy, służących; jest wzywana w modlitwie o deszcz, o poprawę pogody, o znalezienie rzeczy zgubionych. Na wizerunkach często przed stawiana jest z książką - symbolem nauki.
Dzień wcześniej, 25 lipca, o godzinie 18.00 Msza Św. na cmentarzu parafialnym za naszych zmarłych polecanych w wypominkach odprawili ks. Jarosław Juszczyński i ks. Roman Banasiewicz.
26 lipca mszę odpustową odprawił Ks. Proboszcz z Turowa, a księża sąsiednich parafii służyli spowiedzią. Po uroczystej procesji księża udzielili błogosławieństwa dzieciom.
Dodano: 29 Lipiec 2013
Parafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. AnnyParafia Wohyń - Odpust Św. Anny