Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 16-09-2019

Maraton Biblijno - Różańcowy

Pierwszy Maraton Biblijny i modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.

17 czerwca - 22 czerwca 2013 roku

Maraton Biblijny to zaproszenie wszystkich wiernych, bez względu na wiek i pełnione zadania społeczne, do sięgnięcia po Pismo Święte – Słowo Boga skierowane do człowieka. Jest odnowieniem relacji z Bogiem opartej na pragnieniu poznania Go i Jego Interwencji w historię ludzką, czyli odkryciu, czym jest Historia Zbawienia. Jest odkryciem, że Słowo Boże jest żywe i zawsze aktualne.
Maraton Biblijny polega na Przeczytaniu całego Pisma Świętego w kilka dni w sposób ciągły przez wiele osób.

Rozpoczynamy w poniedziałek 17 czerwca 2013 r. o godzinie 6.45 od Księgi Rodzaju, kończymy w sobotę 22 czerwca o godzinie 23.00. Czytamy Pismo Święte w kościele z pominięciem godzin nocnych i z przerwą na sprawowanie Eucharystii. Pismo Święte zostało podzielone na mniejsze fragmenty.
Czytamy i modlimy się przez 100 godzin.
Można zgłaszać się osobiście i całymi grupami w zakrystii lub do pań z Rady Duszpasterskiej: P. Marii Filipiuk i P. Agnieszki Buch oraz w Kancelarii parafialnej pod numerem telefonu (83) 35 30 045.

Za czytane Pisma Świętego odpowiedzialni będą:

Poniedziałek 17.06.2013 r.

Wohyń I, Kółka Różańcowe, Urząd gminy Wohyń, Ośrodek Zdrowia, Koło Gospodyń Wiejskich.

Wtorek 18.06.2013 r.

Wohyń II, GOPS, Zespół Administracji Szkół, Zespół Szkół w Wohyniu, Bank Spółdzielczy w Wohyniu, Grupa Różańcowa z pierwszych sobót miesiąca.

Środa 19.062013 r.

Bezwola I, Szkoła w Bezwoli, Zakład Komunalny Pryzmat, Kółka Różańcowe.

Czwartek 20.06.2013 r.

Bezwola II, INDOS, Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, Koła Różańcowe.

Piątek 21.06.2013 r.

Bojanówka, Lisiowólka, Szkoła Podstawowa w Lisiowólce, Kółka Różańcowe.

Sobota 22.06.2013 r.

Planta, Zbulitów.