Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 16-09-2019

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana wprowadzone do kalendarza liturgicznego.

Biskupi polscy podczas 360. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem dnia 26 listopada 2013 roku zdecydowali o wprowadzeniu na terenie Polski święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Następnie 13 lutego 2013 r. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła dla Kościoła w Polsce nowe święto. Jego obchody ustalono co roku na czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Pierwsze obchody nowego świeta przypadną w tym roku na czwartek 23 maja.

Biskupi polscy zachęcają do licznego udziału w tegorocznych i kolejnych obchodach ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Życzą też, aby święto wprowadzone w ostatnich dniach pontyfikatu papieża Benedykta XVI, bedące dla Kościoła polskiego niejako jego testamentem duchowym, przyczyniło się do świętości życia duchowieństwa oraz stało sie inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

Dodano: 14 Maj 2013