Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 23-01-2020

,, W każdej liturgii, gdy w zgromadzeniu Kościoła celebrujemy i upamiętniamy tu i teraz Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa, dokonuje się Jego królowanie. W szczególności wyraża się to w doksologii na zakończenie Modlitwy Eucharystycznej, i kiedy śpiewamy:,, Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie..." i kiedy całe zgromadzenie jednogłośnie to potwierdza i wyznaje z wiarą: "Amen". ( z homilii bp. Z. Kiernikowskiego)

Pierwonie potrzebę zwołania takiego synodu wynikło z inicjatywy ówczwcznego biskupa H. Przeździeckiego. Pierwszy synod został zwołany 16 listopada 1921r.

Rozpoczęcie prac synodalnych w 2012 roku nastąpiło 21 października.

W tym roku pracy synodalnej rozważamy i kontemplujemy tajemnicę Kościoła. W ubiegłym  miesiącu patrzyliśmy na Kościół jako miejsce kształtowania i przekazu wiary. W tym miesiącu czynimy krok kolejny, rozważamy Kościół jako miejsce celebrowania Tajemnicy Paschalnej Jezusa Chrystusa, która staje się naszym udziałem.

Spotkania synodalane w naszej parafii:

Niedziela 25.11.2012r. o godzinie: 11.30 Msza Św. z udziałem grupy Synodalnej, następnie z środę 28.11.2012r. i 05.12.2012r o godzinie 16.30.

Dodano: 19 Listopada 2012