Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 13-12-2017

Dlaczego Msza Święta jest nudna ?

Mamy okres wakacyjny, jest to czas który jest dla nas nie jako wyzwaniem przed tym, aby nie oddalić się od Pana Boga. Często wyczekując wakacji od szkoły, urlopu od pracy itp. zakrada nam się wolne od Pana Boga. Wypadamy z rytmu i nasze relacje z Panem Bogeim gdzieś zaczynają się rozchodzić. Przestaje nam się chce modlić, chodzić do kościoła, korzystać z sakramentów.

Spróbujmy odnaleść chwilę czasu, aby zastanowić się nad pytaniem, które pojawiło się w nagłówku. Dlaczego Msza Święta jest nudna? Dlaczego pomimo tego, że nawet nie chodzę codziennie do kościoła, przyjdę raz na tydzień i ledwo odstoje tę godzinę, pełnego ziewania, znużenia, zmęczenia itd. ?

Bardzo często jest tak, jak to w jednym z kazań ks. Piotra Pawlukiewicza, że ludzie przychodzą do kościoła odstać tą godzinę, sprawdzić czy sąsiadka też przyszła do kościoła, jak się ubrała, czy przyszła z tym co żyje bez ślubu itd. itd. Ministranci za to sprawdzają kościelnego czy wszystkie żarówki świecą licząc je na każdej mszy.

Poniżej znajduje się odpowiedź w postaci filmu, w którym może lepiej zrozumiemy dlaczego Msza Święta tak nas nudzi, a może bardziej dlaczego nigdy do tej pory nie myśleliśmy nad głębią tego jak wiele rzeczy dzieje się podczas Eucharystii gdzie poprostu nie zdajemy sobie z tego sprawy. Głównym powodem tego jest to, że wiele ludzi przychodzi do kościoła i żadnego Boga tam nie widzi. Nie rozumie znaków, gestów, słów, które są wykonywane i wypowiadane podczas Eucharystii.

Być może z Tobą jest podobnie, nigdy nie wiedziałeś, że ta zwykła, nudna Msza na którą chodzisz, bo czasami wstyd Ci przed rodziną, przed znajomymi, może być zupełnie innym spotkaniem. Prawdzimym spotkniem z Panem Bogiem.

Zapraszamy do oglądania.

ZOBACZ FILM