Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 22-11-2017

Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!

Litwini w Wohyniu.

19 lipca gościliśmy w naszej parafii grupę pielgrzymów, którzy z dalekiej Litwy podążają rowerami do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Piętnastoosobowa grupa śmiałków pod opieką księdza dr Mirosława Doyda, wyruszyła z Litewskiego Alytus na spotkane z papieżem Franciszkiem. Tych wyjątkowych gości powitała na trasie z Międzyrzeca Podlaskiego grupa wohyńskich ,, Roweraków" razem z księdzem Mariuszem Grzegrzółka, naszym wikariuszem. Do kościoła przybyli tuż po wieczorowej Mszy Świętej gdzie czekali na nich parafianie, którzy zaprosili ich na nocleg. Rano spotkali się wszyscy na porannej Mszy Świętej. Uczestniczył w niej również Wójt Gminy Wohyń Pan Stanisław Jóźwik, który na zakończenie spotkania wręczył naszym gościom drobne upominki. Nadszedł czas pożegnań podziękowań i wspólnych zdjęć. Wszyscy nasi parafianie byli pod ogromnym wrażeniem młodych Litwinów ich hartu ducha, młodzieńczego zapału i przede wszystkim  żelaznej kondycji. Młodzi pielgrzymi pokonają 700 kilometrów. Razem w drogę do Lublina wyruszyła również reprezentacja ,, Roweraków", która odprowadziła naszych wyjątkowych gości.

Dodano: 30 Lipiec 2016
Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!