Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 22-11-2017

Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

25 maja społeczność Zespołu Szkół w Wohyniu uczciła swoich patronów.

25 maja  społeczność Zespołu Szkół w Wohyniu uczciła swoich patronów. Od 12 lat szkoła nosi imię Unitów Podlaskich. W rocznicę nadania imienia oraz ufundowania sztandaru, na którym widnieje hasło:

,, Z tego pnia życia i wiary czerpiemy dzisiaj siły"

oraz wizerunek kościółka pounickiego w Bezwoli, szkoła świętuje Dzień Patrona. ,, Pod skrzydłami sztandaru" i przy dźwiękach werbli uczniowie, nauczyciele, księża, rodzice przemaszerowali do kościółka w Bezwoli. Mszę Świętą w  intencji społeczności szkolnej celebrował ks. Wikariusz Mariusz Grzegrzółka, zaś    ks. Proboszcz Roman Banasiewicz sprawował posługę podczas sakramentów. Uczniowie przygotowani przez panie katechetki Renatę Czeczko i Elżbietę Korniecką włączyli się w oprawę liturgii poprzez czytania i śpiew. Weronika Samociuk z kl. IIa gimnazjum przeczytała lekcję, Lidia Teleszko z kl.VIa zaśpiewała psalm, a Karolina Daniłkiewicz, także z IVa, przeczytała modlitwę wiernych. Werbliści grali podczas podniesienia. Uroczystą Mszę Świętą rozpoczęliśmy wspólnym śpiewem pieśni ,, Przed Unitami schylamy dziś czoła...", która zawsze rozbrzmiewa podczas Dnia Patrona. Po Mszy Świętej wszyscy w uroczystym orszaku wrócili do szkoły na dalszy ciąg uroczystości.

Dodano: 28 Maj 2016
Parafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w WohyniuParafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu