Wiadomości

Z racji przypadającej Uroczystości Objawienia Pańskiego serdecznie zapraszamy 6.01.2021 na 10:30 na Mszę Świętą. Bezpośrednio po niej nasza schola parafialna na czele z Panem Organistą zaprezentują nam kolędy wszystkim dobrze znane, aby móc wspólnie pośpiewać w tym jeszcze trwającym okresie Bożego Narodzenia. Na koniec odwiedzą nas kolędnicy 🙂 Serdecznie zapraszamy. 🙂

1. We środę (06.01) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli:

- Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym;

- Tego dnia błogosławimy kredę i kadzidło i oznaczamy drzwi naszych domów na świadectwo naszej wiary.

- Ofiary na tacę przeznaczone są na misje;

- pierwsza środa miesiąca, dzień modlitw przez wstawiennictwo bł. Męczenników Podlaskich;

- po Mszy Świętej o godz. 10.30 zapraszamy do radosnego udziału w krótkim wspólnym kolędowaniu, które przygotowała i poprowadzi nasza Schola pod kierunkiem naszego Pana Organisty.

2.   Czwartek (07.01) to pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw za Kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

3.   Przyszła niedziela (10.01) to Święto Chrztu Pańskiego.

4.   Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

1.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom akcji „Paczuszka dla Maluszka”.

2.  W tym tygodniu ostatnie Roraty w naszej parafii we środę o godz. 6.00 oraz dla tych którzy nie mogą być na porannych roratach o godz.  17.00. Na Mszę roratnią przychodzimy z lampionami. A dzieci przynoszą przygotowane własnoręcznie ozdoby, którymi udekorują swoją choinkę w kościele.

3.   Zachęcamy do przygotowania serc na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Spowiedź Święta w dni poprzedzające Boże Narodzenie przed Mszą Świętą. Przypominamy również że są do nabycia Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4.  Czwartek to Wigilia Świąt Bożego NarodzeniaMsza Święta tego dnia tylko rano o godz. 7.00. Przeżyjmy ten dzień zgodnie z naszą Tradycją jako dzień postu. Wieczorem tego dnia gromadzimy się w naszych Rodzinach na Wieczerzy Wigilijnej. Rozpoczynamy ją śpiewem kolędy, odczytaniem opisu narodzenia z Ewangelii według św. Łukasza oraz wspólną modlitwą. Podzielimy się pobłogosławionym opłatkiem. Przy wspólnej wieczerzy pamiętajmy obok wielkiej radości z Narodzenia Jezusa o jej wyjątkowym charakterze. Powstrzymajmy się od łączenia jej ze spożywaniem alkoholu.

5.  Piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Boże Narodzenie. Msza Święta o północy – Pasterka. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy na wspólne kolędowanie. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w ciągu dnia Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 równolegle w kościele parafialnym oraz w kościele na Bezwoli tak, aby większa liczba wiernych bez przeszkód mogła wziąć udział w Świątecznej Mszy Świętej. Wieczorowa Msza Święta o godz. 17.00 w kościele parafialnym. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30 w Bezwoli. Z racji na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Również z racji na dzień świąteczny nie będzie piątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

6.  Sobota – Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedzielę – 7.30 w Bezwoli, o godz. 9.00, 10.30, 12.00 równolegle w kościele w Bezwoli i w kościele parafialnym oraz o w 17.00 w kościele parafialnymTaca tego dnia przeznaczona jest na budowę kościołów w diecezji.

7.  Przyszła niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Msze Święte jak w drugi dzień Świąt:  7.30 w Bezwoli, o godz. 9.00, 10.30, 12.00 równolegle w kościele w Bezwoli i w kościele parafialnym oraz o w 17.00 w kościele parafialnym.

8.  Transmitować będziemy w tych dniach Pasterkę i każdego dnia Mszę Świętą o godz. 12.00.

9.    Istnieje możliwość  zamówienia jeszcze intencji Mszy Świętych na dni świąteczne.

10. Zbliża się okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo jest to czas wizyty duszpasterskiej - Kolędy. W związku z panującą sytuacją epidemiczną w tym  momencie nie będzie wizyty duszpasterskiej przynajmniej do 17 stycznia. Gdyby jednak ktoś miał szczególną potrzebę, aby ta wizyta się odbyła w tym czasie jest to możliwe po telefonicznym kontakcie z Kancelarią parafialną. Niestety również ze względów sanitarnych nie będzie w tym roku tradycyjnej żywej szopki.

Serdecznie zapraszamy na Transmisję Mszy Świętej Odpustowej w kościółku na Bezwoli.

Środa, III Tydzień zwykły
Rok B, I