Wiadomości

W związku z decyzją podaną prze Pana Premiera RP: ” Podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. "

Uwaga! Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Zamknięcie cmentarzy to nieodzowne działanie, by w okresie Wszystkich Świętych nie narażać dużej grupy osób na zarażenie się koronawirusem w drodze i na cmentarzu.
Ważne jest, abyśmy nie gromadzili się w dużych grupach. Apelujemy o rozłożenie wizyt na cmentarzach w najbliższym okresie. Pamiętajmy, że w tym wyjątkowym okresie możemy uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem radia lub telewizji.
Obecnie obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych, np. w mszy świętej czy pogrzebie. W kościele może przebywać max. 1 osoba na 7 m2. Musimy zakrywać usta i nos oraz zachować co najmniej 1,5-metrowe odległości.”

źrodło: https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/zamkniecie-cmentarzy-w-dniach-31-pazdziernika-oraz-1-i-2-listopada/

W związku z tym porządek Mszy Świętych dnia 1 i 2 listopada będzie wyglądał nastepująco:

1 listopada:

7:30 - Kościółek na Bezwoli

9:00 - Kościół parafialny w Wohyniu

10:30 - Kościół parafialny w Wohyniu

12:00 - Kościół parafialny w Wohyniu

17:00 - Kościół parafialny w Wohyniu

2 listopada:

7:00 Kościół parafialny w Wohyniu

9:00 Kościół parafialny w Wohyniu

10:30 Kościół parafialny w Wohyniu

11:30 RÓŻANIEC W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH

12:00 Kościół parafialny w Wohyniu

17:00 Kościół parafialny w Wohyniu

Dnia 13.09.2020 o godz. 12:00 w naszej parafii dziękowaliśmy Panu Bogu za dary, urodzaj tegorocznych plonów. Mszę Świętą dziękczynną sprawowali ks. kanonik Henryk Kalitka oraz ks. Józef Wiesław Chwalisz. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się biorąc czynny udział w przystrojeniu kościoła, obsłudze liturgicznej, Panu Kościelnemu oraz Panu Organiście wraz z chórem. Dziękujemy wszystkim, którzy podczas tej Mszy Świętej modlili się z nami dziękując Bogu za obfitość darów, które otrzymaliśmy.

W tym roku przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ze względu na sytuację trochę inaczej, jeżeli chodzi o trasę. Procesja odbyła się na terenie parafialnym wokół Kościoła. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotwaniu poszczególnych stacji oraz czynnym udziale w procesji. Serdecznie zapraszamy do galeri zdjęć z tej Uroczystości.

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

1.     Wczoraj, 6 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej przystąpiła grupa 21 dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Wspierajmy ich i rodziców naszą modlitwą, by w jedności z Chrystusem trwali w tej łasce Bożej i mieli zawsze otwarte serce na Boga, który jest miłością.

2.     Serdecznie zapraszamy na Biały Tydzień w poszczególne dni tygodnia na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy również do tego, aby wśród dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej przyłączyli się do grup parafialnych takich jak ministranci czy scholka, aby z radością móc służyć Panu Bogu poprzez posługę ministrancką czy to też przez śpiew.

3.     W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia będą: 7:30 - Bezwola, 9:00 - Wohyń 11:00 – Wohyń – Msza główna z procesją wokół kościoła 18:00 – Wohyń.

4.     Z racji obecnej sytuacji procesja na Boże Ciało będzie odbywać się na placu kościelnym. Prosimy następujące grupy parafialne do przygotowania poszczególnych stacji. Do pierwszej stacji – Rodzice dzieci, które obecnie przystąpiły do I Komunii Świętej. Do drugiej stacji – Rodzice dzieci, które będą przystępować do I Komunii Świętej w drugim terminie. Do trzeciej stacji – Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Do czwartej stacji – Ksiądz Proboszcz.

5.     W najbliższą niedziele odbędzie się w naszej parafii transmisja Mszy Świętej tj. 14.06.2020 godz. 10:00 , którą będzie transmitować telewizja Lublin. Z tego też powodu, nastąpią zmiany w porządku Mszy Świętych. O godz. 7:30 oraz 9:00 Msze Święte będą odprawiane w kościółku na Bezwoli. W kościele parafialnym w Wohyniu pierwsza Msza będzie o godz. 10:00, która jednocześnie będzie transmitowana. Dalszy porządek Mszy Świętych ten sam : 12:00 i 18:00. NIEDZIELA 14.06.2020 7:30 Bezwola 9:00 Bezwola 10:00 Wohyń – Transmisja Telewizja Lublin

12:00 Wohyń

18:00 Wohyń

6.     Prosimy o zachowaniu odległości 2m oraz zakrywaniu ust i nosa. Dla ułatwienia zachowania odległości będą oznaczone miejsca poprzez pomarańczowe naklejki na ławkach oraz miejscach stojących.

7.     Zapraszamy dzieci na procesję, dziewczynki i chłopców do sypania kwiatków i różańca. Próba dzieci do sypania kwiatków w środę po Mszy Świętej o 18:00.

8.     21 czerwca będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej kl. IV

9.     W sobotę 13 maja Różaniec Fatimski.

Serdecznie zapraszamy na Transmisję Mszy Świętej Odpustowej w kościółku na Bezwoli.

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob.