Witamy!

Witamy serdecznie na stronie naszej parafii. Zapraszamy do odwiedzin, aby być na bieżąco z informacjami oraz wydarzeniami, które mają miejsce w naszej parafii św. Anny w Wohyniu

AKTUALNOŚCI

 

W związku z decyzją podaną prze Pana Premiera RP: ” Podjęliśmy decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. "

Uwaga! Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Zamknięcie cmentarzy to nieodzowne działanie, by w okresie Wszystkich Świętych nie narażać dużej grupy osób na zarażenie się koronawirusem w drodze i na cmentarzu.
Ważne jest, abyśmy nie gromadzili się w dużych grupach. Apelujemy o rozłożenie wizyt na cmentarzach w najbliższym okresie. Pamiętajmy, że w tym wyjątkowym okresie możemy uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem radia lub telewizji.
Obecnie obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych, np. w mszy świętej czy pogrzebie. W kościele może przebywać max. 1 osoba na 7 m2. Musimy zakrywać usta i nos oraz zachować co najmniej 1,5-metrowe odległości.”

źrodło: https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/zamkniecie-cmentarzy-w-dniach-31-pazdziernika-oraz-1-i-2-listopada/

 

W związku z tym porządek Mszy Świętych dnia 1 i 2 listopada będzie wyglądał nastepująco:

1 listopada:

7:30 - Kościółek na Bezwoli

9:00 - Kościół parafialny w Wohyniu

10:30 - Kościół parafialny w Wohyniu

12:00 - Kościół parafialny w Wohyniu

17:00 - Kościół parafialny w Wohyniu

2 listopada:

7:00 Kościół parafialny w Wohyniu

9:00 Kościół parafialny w Wohyniu

10:30 Kościół parafialny w Wohyniu

11:30 RÓŻANIEC W INTENCJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH

12:00 Kościół parafialny w Wohyniu

17:00 Kościół parafialny w Wohyniu


Dnia 13.09.2020 o godz. 12:00 w naszej parafii dziękowaliśmy Panu Bogu za dary, urodzaj tegorocznych plonów. Mszę Świętą dziękczynną sprawowali ks. kanonik Henryk Kalitka oraz ks. Józef Wiesław Chwalisz. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się biorąc czynny udział w przystrojeniu kościoła, obsłudze liturgicznej, Panu Kościelnemu oraz Panu Organiście wraz z chórem. Dziękujemy wszystkim, którzy podczas tej Mszy Świętej modlili się z nami dziękując Bogu za obfitość darów, które otrzymaliśmy.W tym roku przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ze względu na sytuację trochę inaczej, jeżeli chodzi o trasę. Procesja odbyła się na terenie parafialnym wokół Kościoła. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotwaniu poszczególnych stacji oraz czynnym udziale w procesji. Serdecznie zapraszamy do galeri zdjęć z tej Uroczystości.

 

 

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 

1.     Wczoraj, 6 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej przystąpiła grupa 21 dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Wspierajmy ich i rodziców naszą modlitwą, by w jedności z Chrystusem trwali w tej łasce Bożej i mieli zawsze otwarte serce na Boga, który jest miłością.

2.     Serdecznie zapraszamy na Biały Tydzień w poszczególne dni tygodnia na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy również do tego, aby wśród dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej przyłączyli się do grup parafialnych takich jak ministranci czy scholka, aby z radością móc służyć Panu Bogu poprzez posługę ministrancką czy to też przez śpiew.

3.     W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia będą: 7:30 - Bezwola, 9:00 - Wohyń 11:00 – Wohyń – Msza główna z procesją wokół kościoła 18:00 – Wohyń.

4.     Z racji obecnej sytuacji procesja na Boże Ciało będzie odbywać się na placu kościelnym. Prosimy następujące grupy parafialne do przygotowania poszczególnych stacji. Do pierwszej stacji – Rodzice dzieci, które obecnie przystąpiły do I Komunii Świętej. Do drugiej stacji – Rodzice dzieci, które będą przystępować do I Komunii Świętej w drugim terminie. Do trzeciej stacji – Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Do czwartej stacji – Ksiądz Proboszcz.

5.     W najbliższą niedziele odbędzie się w naszej parafii transmisja Mszy Świętej tj. 14.06.2020 godz. 10:00 , którą będzie transmitować telewizja Lublin. Z tego też powodu, nastąpią zmiany w porządku Mszy Świętych. O godz. 7:30 oraz 9:00 Msze Święte będą odprawiane w kościółku na Bezwoli. W kościele parafialnym w Wohyniu pierwsza Msza będzie o godz. 10:00, która jednocześnie będzie transmitowana. Dalszy porządek Mszy Świętych ten sam : 12:00 i 18:00. NIEDZIELA 14.06.2020 7:30 Bezwola 9:00 Bezwola 10:00 Wohyń – Transmisja Telewizja Lublin

12:00 Wohyń

18:00 Wohyń

 

6.     Prosimy o zachowaniu odległości 2m oraz zakrywaniu ust i nosa. Dla ułatwienia zachowania odległości będą oznaczone miejsca poprzez pomarańczowe naklejki na ławkach oraz miejscach stojących.

7.     Zapraszamy dzieci na procesję, dziewczynki i chłopców do sypania kwiatków i różańca. Próba dzieci do sypania kwiatków w środę po Mszy Świętej o 18:00.

8.     21 czerwca będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej kl. IV

9.     W sobotę 13 maja Różaniec Fatimski.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

 

1.    Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończymy również okres Wielkanocny.

2.    W poniedziałek 1 czerwca obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Z tej racji Msze Święte w naszym kościele o 7:00, 9:00 i 18:00. Pamiętajmy również o modlitwie za Ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego, który będzie pełnił posługę biskupa pomocniczego w naszej diecezji. Uroczystości święceń biskupich jutro o godz. 11:00. Wydarzenia te będą transmitowane poprzez telewizję Trwam oraz Katolickie Radio Podlasie

3.    Jutrzejszy dzień to także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Serdecznie zapraszamy przede wszystkim dzieci wraz z rodzicami, aby wspólnie modlić się o Boże Błogosławieństwo dla dzieci

4.    Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. To szczególny czas poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę. Nabożeństwa w naszym kościele w tygodniu po Mszy Świętej o 18:00 oraz w niedziele po Mszy o 12:00

5.    W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

6.    Pierwsza Komunia Święta w sobotę 6 czerwca o godz. 11.00

7.    Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej

8.    Przez ostatnie tygodnie trudniejszego czasu dla nas i obowiązujące nas limity, mogliśmy skorzystać z uczestnictwa Mszy Świętej także w kościółku na Bezwoli, gdzie równolegle do kościoła w Wohyniu była sprawowana Eucharystia. Od dzisiaj tego limitu już nie ma. Dlatego od przyszłej niedzieli Msza na Bezwoli jest tylko rano o 7:30. Pamiętajmy natomiast o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa.

9.    Podczas wszelkich restrykcji co do ilości osób mieliśmy okazję korzystać z Mszy Świętych transmitowanych z naszej parafii. Chcemy podziękować wszystkim tym, którzy łączyli się w modlitwie za pomocą tych środków przekazu. Dzisiaj mamy okazję już po raz ostatni uczestniczyć w Transmisji Mszy Świętej o godz. 12.00

10. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościołach z dniem 1 czerwca jest odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Dlatego też zachęcamy do powrotu do kościoła parafialnego.

11.7 oraz 14 czerwca zmianie ulegnie godzina Mszy Świętej z 10:30 na 10:00. Jest to spowodowane tym, że przyjeżdża do nas 14 czerwca Telewizja Lublin, która będzie transmitowała Mszę Świętą z naszego kościoła.

12.Z racji pierwszego piątku możemy zgłosić do zakrystii osoby chore, które potrzebują kapłana, aby mógł udzielić Sakramentów.

 

Święta

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob.