Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 16-12-2018

<<< [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] >>> ... z 42

Parafia Wohyń - ,, Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy! Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej parafii.

,,Dzisiaj wielka jest rocznica

11 listopada!

Tym co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa. "

W obchody 97 rocznicy  Odzyskania przez Polskę Niepodległości wprowadziła nas młodzież z naszej szkoły im. Unitów Podlaskich krótkim przedstawieniem. Na uwagę zasługuje fakt, że młodzi artyści występowali w wojskowych mundurach z czasów marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po przedstawieniu, nasi parafianie zaśpiewali piosenkę ks. Stefana Ceberka.

Następnie wszyscy pod przewodnictwem naszego parafialnego chóru odśpiewaliśmy Hymn Polski. Mszę Świętą, rozpoczętą uroczyście pierwszym hymnem Polski ,, Bourodzicą ", celebrował nasz Ks. Proboszcz Roman Banasiewicz.

Zapraszamy do galerii!

Dodano: 12 Listopada 2015
Wspomnienie o Kościółku w Bezwoli
Parafia Wohyń - Wspomnienie o Kościółku w Bezwoli

Kościółek w Bezwoli we wspomnieniach i starej fotografii.

Dodano: 27 Październik 2015
Uroczystości z dnia 24.10.2015 r.

Uroczystość bierzmowania oraz odsłonięcia i poświęcenia pomnika Unitów Podlaskich przy Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

Dodano: 24 Październik 2015
Dożynki 2015 PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Zdjęcia z uroczystości w zakładce GALERIA.

(KK)

Poświęcenie pomnika Unitów Podlaskich

24 października 2015 r. odbędzie się poświęcenie pomnika Unitów Podlaskich przy Zespole Szkól w Wohyniu.

Odpust Matki Bożej Bolesnej 20 września 2015 PROGRAM UROCZYSTOŚCI

20 września będziemy obchodzić Odpust Matki Bożej Bolesnej. Główne uroczystości odbędą się na cmentarzu parafialnym.

Dodano: 08 Wrzesień 2015
Spotkanie młodzieży z dekanatu radzyńskiego i komarowskiego w Parafii św. Anny w Wohyniu przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży

W piątek (19.06.2015r.) w naszym kościele parafialnym miał miejsce kolejny przystanek, tym razem pod hasłem: Radość, w drodze do Światowych Dni Młodzieży 2016.

Dodano: 29 Czerwiec 2015
Rajd rowerowy do Planty

W sobotę (13.06.2015 r.) odbył się rajd rowerowy do Planty dzieci śpiewających w scholi oraz innych uczniów Szkoły Podstawowej w Wohyniu wraz z rodzicami i opiekunami.
W wycieczce wzięło udział 30 osób.

Dodano: 13 Czerwiec 2015
Procesja Bożego Ciała

4 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o gdz. 11.00 wyruszyliśmy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, tradycjynie przy sklepie P. Kropiwców,Szkole, Banku Spółdzielczym oraz przy WDT -cie.

Dodano: 05 Czerwiec 2015
Uroczystość Bożego Ciała - 4. czerwca

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Dodano: 28 Maj 2015

<<< [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] >>> ... z 42