Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 22-09-2017

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 36

Uroczystość św. Wojciecha

Dnia 23.04.2015 r. (czwartek) obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

Dodano: 21 Kwiecień 2015
Remont prezbiterium

W naszym kościele parafialnym trwa kończenie prac remontowych prezbiterium polegających na fugowaniu płyt marmurowych i wypełnianiu ubytków przy ścianach betonem. Do renowacji oddane są także drzwiczki do tabernakulum.

Dodano: 14 Kwiecień 2015
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

W pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca obchodzimy w Kościele uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Nazywamy ją często Wielkanocą, czyli Wielką Nocą, bowiem cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dokonał się nad ranem, o świcie.

Dodano: 06 Kwiecień 2015
Remont prezbiterium

W środę 01.04.2015 r. wstawiono do prezbiterium naszego kościoła parafialnego odnowiony pozłacany ołtarz oraz nową ambonę i miejsce przewodniczenia.

Dodano: 01 Kwiecień 2015
Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę palmową 29.03.2015 r. wzorem lat ubiegłych uczniowe Gimnzajzum Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, pod kierunkiem nauczycieli P. Teresy Kowalczyk, P. Edyty Uchaniuk i P. Elżbiety Tarasiuk oraz Katechetów P. Renaty Czeczko i P. Elżbiety Kornieckiej zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej połączone z Drogą Krzyżową ulicami Wohynia.

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

Dodano: 29 Marzec 2015
Niedziela Palmowa 2015 r.

Wielki Tydzień otwiera Niedziela Palmowa. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. Liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego mękę i śmierć na krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu".

Za nami rekolekcje wielkopostne 2015
Parafia Wohyń - Za nami rekolekcje wielkopostne 2015

Dodano: 24 Marzec 2015
Remont prezbiterium - kontynuacja prac

W poniedziałek 23.03. wznowiono prace remontowe w prezbiterium naszego kościoła prafialnego po miesięcznej przerwie.

Dodano: 24 Marzec 2015
Przedświąteczna zbiórka żywności

W dniach 13.03. - 14.03.2015 r. została przeprowadzona zbiórka żywności w naszej parafii dla potrzebujących, pod patronatem Caritas Diecezji Siedleckiej. Młodzież ze Szkolnego Koła Carias Zespołu Szkół pod kierunkiem Pani katechetki Elżbiety Kornieckiej zbierali artykuły spożywcze we wszystkich sklepach spożywczych w Wohyniu.

Dodano: 20 Marzec 2015

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 36