Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń

Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 25-07-2017

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 35

I Komunia Św. 2015

02.05.2015 r. w naszej parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 40 uczniów klas II Szkół Podstawowych w Wohyniu, Bezwoli i Lisiowólce.

"Kiedyś o Jezu, chodził po świecie,

brałeś dziateczki w objęcia swe.

Patrz tu przed Tobą, stoi Twe dziecię,

do serca swego przytul i mnie".

Dodano: 14 Maj 2015
Remont prezbiterium - zakończenie prac

W naszym kościele prafialnym zakończono prace remontowe w prezbiterium. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni, przede wszystkim pracownikom i ofiarodawcom.

Dodano: 13 Maj 2015
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

17.05. w siódmą niedzielę Wielkanocy obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dodano: 12 Maj 2015
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W sobotę 02.05.2015 r. obchodzimy przeniesioną na ten dzień Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu także dzieci kl II naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą.

Dodano: 30 Kwiecień 2015
Uroczystość św. Wojciecha

Dnia 23.04.2015 r. (czwartek) obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

Dodano: 21 Kwiecień 2015
Remont prezbiterium

W naszym kościele parafialnym trwa kończenie prac remontowych prezbiterium polegających na fugowaniu płyt marmurowych i wypełnianiu ubytków przy ścianach betonem. Do renowacji oddane są także drzwiczki do tabernakulum.

Dodano: 14 Kwiecień 2015
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

W pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca obchodzimy w Kościele uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Nazywamy ją często Wielkanocą, czyli Wielką Nocą, bowiem cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dokonał się nad ranem, o świcie.

Dodano: 06 Kwiecień 2015
Remont prezbiterium

W środę 01.04.2015 r. wstawiono do prezbiterium naszego kościoła parafialnego odnowiony pozłacany ołtarz oraz nową ambonę i miejsce przewodniczenia.

Dodano: 01 Kwiecień 2015
Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę palmową 29.03.2015 r. wzorem lat ubiegłych uczniowe Gimnzajzum Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, pod kierunkiem nauczycieli P. Teresy Kowalczyk, P. Edyty Uchaniuk i P. Elżbiety Tarasiuk oraz Katechetów P. Renaty Czeczko i P. Elżbiety Kornieckiej zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej połączone z Drogą Krzyżową ulicami Wohynia.

Dodano: 29 Marzec 2015
Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

Dodano: 29 Marzec 2015

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 35