Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 22-09-2017

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 36

Rajd rowerowy do Planty

W sobotę (13.06.2015 r.) odbył się rajd rowerowy do Planty dzieci śpiewających w scholi oraz innych uczniów Szkoły Podstawowej w Wohyniu wraz z rodzicami i opiekunami.
W wycieczce wzięło udział 30 osób.

Dodano: 13 Czerwiec 2015
Procesja Bożego Ciała

4 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o gdz. 11.00 wyruszyliśmy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, tradycjynie przy sklepie P. Kropiwców,Szkole, Banku Spółdzielczym oraz przy WDT -cie.

Dodano: 05 Czerwiec 2015
Uroczystość Bożego Ciała - 4. czerwca

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Dodano: 28 Maj 2015
XIX Spotkanie Młodych Lednica 2000

6 czerwca b.r. odbędzie się na polach lednickich XIX Spotkanie Młodych, którego hasłem jest: "W Imię Ducha Świętego". Zapraszamy chętną młodzież do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

Dodano: 26 Maj 2015
Uroczystość Zesłania Ducha Św. - 24. maja

Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: "Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.

Zesłanie Ducha Świętego

Dodano: 19 Maj 2015
Poświęcenia pól

Powszechnym zwyczajem, praktykowanym od wieków w naszych parafiach, jest obrzęd błogosławieństwa pól. Zwykle sprawuje się go w okresie najbujniejszego wzrostu roślin, zbóż,tradycyjnie jest to maj.

Dodano: 18 Maj 2015
I Komunia Św. 2015

02.05.2015 r. w naszej parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, do której przystąpiło 40 uczniów klas II Szkół Podstawowych w Wohyniu, Bezwoli i Lisiowólce.

"Kiedyś o Jezu, chodził po świecie,

brałeś dziateczki w objęcia swe.

Patrz tu przed Tobą, stoi Twe dziecię,

do serca swego przytul i mnie".

Dodano: 14 Maj 2015
Remont prezbiterium - zakończenie prac

W naszym kościele prafialnym zakończono prace remontowe w prezbiterium. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni, przede wszystkim pracownikom i ofiarodawcom.

Dodano: 13 Maj 2015
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

17.05. w siódmą niedzielę Wielkanocy obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dodano: 12 Maj 2015
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W sobotę 02.05.2015 r. obchodzimy przeniesioną na ten dzień Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu także dzieci kl II naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą.

Dodano: 30 Kwiecień 2015

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 36