Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 18-08-2018

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 41

Pomagamy Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie,
Parafia Wohyń - Pomagamy Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie,

Parafia Chrystusa Miosiernego w Dęblinie buduje swój nowy kościół, znajduje się ona w bardzo trudnej sytuacji. Przez trzy lata wybudowany kościół nie został nakryty dachem, budowniczy kościoła-poprzedni proboszcz ks. Jan Romaniuk zachorował na raka i odszedł do wieczności. Obecny ksiądz proboszcz Andrzej Kania z polecenia ks. biskupa Kazimierza Gurdy podjął obowiązki dokończenia prac budowlanych. W tej chwili dobiega końca przykrywanie go blachą miedzianą. Parafianie, choć bardzo ofiarni, nie są w stanie podołać finansowo kosztom prac budowlanych. Za pozwoleniem J. E. Księdza Biskupa Ordynariusza ksiądz proboszcz zwraca się z prośbą o pomoc. Dnia 31 lipca 2016 roku głosił słowo Boże w naszej parafii i z przedstawicielami komitetu budowy zbierał ofiary ks. proboszcz Andrzej Kania. Naszym parafianom serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe na rzecz dokończenia budowy. W Roku Miłosierdzia jest to piękny gest ofiarności i wsparcia wspólnoty parafialnej Jezusa Miłosiernego w Dęblinie.

Dodano: 02 Sierpień 2016
Pracownicy świeccy naszej parafii.
Parafia Wohyń - Pracownicy świeccy naszej parafii.

Organistą jest pan Rafał Król. Obowiązki kościelnego pełni pan Leszek Momont.

Dodano: 02 Sierpień 2016
Chrzest Franciszka Michała Kaźmieruka.
Parafia Wohyń - Chrzest Franciszka Michała Kaźmieruka.

Dnia 31 lipca 2016 roku o godz. 11.30 Chrzest święty przyjął Michał Franciszek narodzony z rodziców Michala Kaźmieruka i Adeli Edyty zd. Gruszkowskiej. Rodzicami chrzestnymi są: Szymon Kaźmieruk i Marta Natalia Sienkiewicz. Na Chrzcie świętym zgromadziła się cała rodzina. Kazanie wygłosił ks. Andrzej Kania, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie, ktory wcześniej był duszpasterzem rodziny matki dziecka w parafii Sławatycze.

Dodano: 02 Sierpień 2016
Jubileusz 85. urodzin pani Jadwigi Dominik.
Parafia Wohyń - Jubileusz 85. urodzin pani Jadwigi Dominik.

Pani Jadwiga Dominik z Bezwoli-Górne, wraz z całą rodziną obchodziła osiemdziesiąte piąte urodziny. Na Mszy Świętej w rocznicę urodzin zgromadziła się cała rodzina, a następnie odbyło się wspólne spotkanie przy stole w domu rodzinnym.

Dodano: 02 Sierpień 2016
Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!
Parafia Wohyń - Z Litwy do Krakowa przez Wohyń!

Litwini w Wohyniu.

Dodano: 30 Lipiec 2016
ODPUST MATKI BOŻEJ BOLESNEJ na cmentarzu
Parafia Wohyń - ODPUST MATKI BOŻEJ BOLESNEJ  na cmentarzu

Odpust Matki Bożej Bolesnej na cemantarzu 18 września 2016.

Program uroczystości:

17 wrzesień 17.30 - różaniec za zmarłych

18.00 - Msza Święta comiesięczna za zmarłych polecanych w wypominkach

Po Mszy Świętej poświęcenie nagrobków

18 wrzesień

7.30 w Kościóku na Bezwoli

9.00 Kościół Parafialny

11.30 - różaniec za zmarłych na cmentarzu

12.00 - Msza Święta ku czci Matki Bożej Bolesnej

18.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym

Dodano: 29 Lipiec 2016
Uroczystość Najświętszego i Ciała i Krwi Pańskiej A.D. 2016
Parafia Wohyń - Uroczystość Najświętszego i Ciała i Krwi Pańskiej A.D. 2016

Uroczystości Bożego Ciała w Wohyniu rozpoczęliśmy o godz. 11. Uroczystą sumę celebrował ks. Wojciech Matuszewski. Homilię wygłosił ks. Mariusz Grzegrzółka nasz wikariusz.

Dodano: 02 Czerwiec 2016
Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu
Parafia Wohyń - Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

25 maja społeczność Zespołu Szkół w Wohyniu uczciła swoich patronów.

Dodano: 28 Maj 2016
Koncert Akordeonowy 17.04.2016
Parafia Wohyń - Koncert Akordeonowy 17.04.2016

W IV Niedzielę Okresu Wielkanocy w tzw. ,, Niedzielę Dobrego Pasterza " w naszej parafii odbył się przepiękny koncert akordeonowy.

Dodano: 19 Kwiecień 2016
Grobonet

W naszej Parafii działa Internetowy System Wyszukiwania Osób Pochowanych Grobonet. Dzięki tej usłudze łatwo możemy odnaleźć swoich krewnych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym. Prosimy bardzo o zgłoszenie miejsc zarezerwowanych (czyli takich, na których nie ma jeszcze pomnika, a rezerwacja odbyła się na zasadzie umowy słownej z Księżmi lub Panem Kościelnym). Miejsca bez pomnika bez wcześniejszego zgłoszenia moga zostać sprzedane, dlatego prosimy takie osoby o niezwłoczne zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach

7:15 -  8:15