Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń Parafia Wohyń

Wydruk pochodzi z: www.parafiawohyn.pl, data: 20-09-2018

Drukuj

Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 41

Bierzmowanie 2017
Parafia Wohyń - Bierzmowanie 2017

 Ksiądz Bp Dr Kazimierz Gurda w dniu 21.10.2017 r. w parafii św. Anny udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Ten sakrament przyjęło 90 osób. Na Mszy Świętej byli zaproszeni Kapłani, Rodzice i świadkowie bierzmowanych. Ksiądz Biskup mówił w homilii o współczesnym zagrożeniu wiary i zachęcał młodzież do wytrwania przy Chrystusie.

Dodano: 23 Październik 2017
Więcej
Zakończenie prac w Kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego
Parafia Wohyń - Zakończenie prac w Kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego

 Dnia 28.09 zakończono pracę w Kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Pragniemy z serca podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w pomoc renowacji nie tylko poprzez składane ofiary, ale także poprzez modlitwę, aby te prace, które wymagały bardzo dużo czasu, zaangażowania i wiele cierpliwości od strony konserwatorów, malarzy udało się przeprowadzić. Dlatego też dzięki wspólnym staraniom możemy cieszyć się jak coraz piękniejszy staje się nasz kościół.

Dodano: 29 Wrzesień 2017
Więcej
Modlitwa do Miłosierdzia Bożego na placach i ulicach miast Świat
Parafia Wohyń - Modlitwa do Miłosierdzia Bożego na placach i ulicach miast Świat

 W dniu wspomnienia błogosławionego Michała Sopoćki. Kierownika duchowego św. siostry Faustyny Kowalskiej na ulicach i placach miast odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia o pokój i miłosierdzie. W naszej parafii modliliśmy się na skrzyżowaniu przy pomniku Unitów Podlaskich, patronów naszej szkoły.

Dodano: 28 Wrzesień 2017
Więcej
Renowacja kaplicy Pana Jezusa
Parafia Wohyń - Renowacja kaplicy Pana Jezusa

 Dalszy ciąg prac renowacyjnych w Kaplicy Pana Jezusa Ukrzyzowanego

Dodano: 23 Wrzesień 2017
Więcej
Dożynki parafialne 2017.
Parafia Wohyń - Dożynki parafialne 2017.

 Dnia 10 września odbyły się Dożynki w parafii św. Anny w Wohyniu. Wszyscy Parafianie, Goście, a w szczególności rolnicy zgomadzili się tutaj po to, aby dziękować Panu Bogu za zebrane plony. Uroczystość oparta były wyłącznie na Mszy Świętej oraz dzieleniem się przysłowiowym "chlebem i miodem", gdyż z powodu czerwonej strefy ASF jaka obecnie występuje w naszym rejonie dalsza cześć programu dożynek została odwołana. W tej intencji również zostały zaniesione prośby do Pana Boga, aby czuwał i wspierał nad rolnikami, dla których gospodarstwo to chleb powszedni, to utrzymanie całych rodzin. Dlatego polecajmy Panu Bogu ten trudniejsze chwile, które dotykają wszystkich gospodarzy, aby wszystko powróciło do normy. Serdecznie zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

Dodano: 14 Wrzesień 2017
Więcej
Dożynki parafialne 2017.
Parafia Wohyń - Dożynki parafialne 2017.

 W niedzielę 10 września tego roku  o godz. 11:30 w czasie uroczystej Mszy Świętej, obchodziliśmy dziękczynienie za plony ziemi, które nasi parafianie zebrali w ciągu tego roku. Oto relacja z tej uroczystości.

Dodano: 11 Wrzesień 2017
Więcej
Zaproszenie na odpust na cmentarzu.
Parafia Wohyń - Zaproszenie na odpust na cmentarzu.

 Odpust Matki Bożej Bolesnej odbędzie się 17 września w kościele na cmentarzu. Msza Święta o godz. 12:00. W wigilię uroczystości odpustowej, o godz. 18:00 odbędzie się tam Msza Święta za wszystkich zmarłych parafian. 

Dodano: 24 Sierpień 2017
Więcej
Zaproszenie na dożynki.
Parafia Wohyń - Zaproszenie na dożynki.

 Urząd Gminy Wohyń i Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Anny w Wohyniu zaprasza na dziękczynienie za plony- uroczyste dożynki. Odbędą się one 10 września o godz. 11:00. Msza Święta  godzinie 11:30. 

Dodano: 24 Sierpień 2017
Więcej
Renowacja kaplicy Pana Jezusa
Parafia Wohyń - Renowacja kaplicy Pana Jezusa

 Pod kierunkiem konserwator zabytków pani mgr Makal Małgorzaty prowadzone są prace renowacyjne w kaplicy Pana Jezusa Urzyzowanego. Renowacje i malowanie ścian są zakończone, trwa renowacja fresków, złoceń i obrazu na suficie. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom wspomagającym odnawianie w naszym kościele. Więcej zdjęć w galerii.

Dodano: 21 Sierpień 2017
Dlaczego Msza Święta jest nudna ?

     

 

      Mamy okres wakacyjny, jest to czas który jest dla nas nie jako wyzwaniem przed tym, aby nie oddalić się od Pana Boga. Często wyczekując wakacji od szkoły, urlopu od pracy itp. zakrada nam się wolne od Pana Boga. Wypadamy z rytmu i nasze relacje z Panem Bogeim gdzieś zaczynają się rozchodzić. Przestaje nam się chce modlić, chodzić do kościoła, korzystać z sakramentów.

Dodano: 02 Sierpień 2017
Więcej

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 41

Projekt i wykonanie: Orange Computers