OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020

Ogłoszenia - 02.08.2020
XVIII Niedziela zwykła

1.     Dziś za modlitwę w kościele parafialnym oraz przy spełnieniu dziś lub w najbliższym czasie zwykłych warunków (tj. spowiedź Święta, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego) można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
2.     Przez najbliższe dwa tygodnie w dni powszednie i w sobotę w naszym kościele Msze Święte będą sprawowane o 7.00  oraz wieczorowa o godz. 20.00. Jeśli będzie taka potrzeba również o 7.30.
3.     We czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz. 20.00
4.     W tym tygodniu:
- pierwsza środa miesiąca, dzień modlitw przez wstawiennictwo Bł. Męczenników Podlaskich
- pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy za kapłanów
- pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą i odwiedziny chorych
5.     W przyszłą niedzielę przez naszą parafię przejdzie Podlaska Konna Pielgrzymka w Hołdzie Kawalerii Rzeczpospolitej. Pielgrzymka szlakiem sanktuariów diecezji udaje się do Kodnia. O godz. 10.00 w przyszłą niedzielę pielgrzymi konni stawią się na meldunek i wspólną modlitwę przed naszym kościołem parafialnym. Zapraszamy do udziału w tej krótkiej wspólnej modlitwie.
6.     Rozpoczyna się Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę. Pierwsze grupy już są na szlaku. Dziś wyruszyli pątnicy z Komarówki Podlaskiej, jutro z Radzynia. W związku z obostrzeniami jakie wynikają z epidemii koronawirusa  fizycznie na szlaku znajdują się tylko reprezentanci grup. My zapraszamy do udziału w Duchowej Pielgrzymce. W naszej parafii Duchowa Pielgrzymka będzie przeżywana od jutra do 14 sierpnia w dni powszednie o godz. 20.00. Będziemy się gromadzić o godz. 20.00 na Mszy Świętej z okolicznościową homilią, będziemy poznawać fenomen pielgrzymki, dzielić się świadectwem pielgrzymowania. Odmówimy dziesiątek różańca a całość zakończymy modlitwą Apelu Jasnogórskiego.  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory byli związani z Pieszą Pielgrzymką, zachęcamy młodzież, również tych, którzy nigdy nie byli na szlaku, abyśmy ten czas przeżyli w duchowej łączności. Zachęcamy do udziału tych, którzy mają szczególne osobiste intencje modlitwy. Zachęcamy do tego, aby wziąć karty duchowego pielgrzymowania, na których są wypisane warunki duchowego uczestnictwa. Na tych kartach można wpisywać intencje, które będzie można złożyć w kościele i w których razem będziemy się modlili. Młodzież i nie tylko młodzież, zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej Hosanna, która pomaga przeżywać pielgrzymkę. Na naszej stronie internetowej oraz na profilu parafii na portalu społecznościowym facebook znajdziemy zaproszenie, zachętę i odnośniki do szczegółowych informacji o naszym wspólnym pielgrzymowaniu. A w przyszłą niedzielę w ramach Duchowej Pielgrzymki w trochę innej formie zapraszamy na spotkanie na godz. 19.30 na podwórku domu parafialnego.

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
Rok A, II