Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

1.    We czwartek (14.01) rozpoczyna się Nowenna przed wspomnieniem Męczenników z Pratulina bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy. Modlitwa nowenny codziennie po Mszy Świętej. Zachęcamy do indywidualnego udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina w Sanktuarium w Pratulinie w dniu wspomnienia – 23 stycznia o godz. 12.00.

2.    Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 15.00 w naszym kościele jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwa ono do Mszy Świętej wieczorowej. Jest to czas na osobistą modlitwę. Bardzo zachęcamy, abyśmy korzystali z tego czasu. Szczególnie to zaproszenie kierujemy do tych, którzy z powodów pandemii nie uczestniczą w niedzielnej Mszy Świętej i czynią zadość obowiązkowi udziału w niej poprzez korzystanie z transmisji Mszy Świętej w mediach. Ta adoracja jest okazją do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii Świętej.

3.    Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii.

4.    Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.00 modlimy się w intencji Pani Moniki Żychoniuk – naszej parafianki, która ukończyła w minionym tygodniu 100 lat życia. Dostojnej Jubilatce gratulujemy i życzymy wielu jeszcze lat! A całej parafii, abyśmy mogli przeżywać jak najwięcej tak pięknych Jubileuszy.

5.    We wtorek (12.01) wspominamy w liturgii św. Arkadiusza, męczennika z III wieku. Jest to dzień imienin naszego Pana Organisty. Z tej okazji Panu Arkowi dziękujemy za pełną osobistego wkładu i zaangażowania pracę na rzecz parafii i życzymy, aby Pan Bóg obdarzał wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech Matka Najświętsza i Święty Patron upraszają potrzebne łaski.

Środa, III Tydzień zwykły
Rok B, I