Ogłoszenia duszpasterskie 8.11.2020

1. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Naszymi ofiarami wspieramy Kościół w Republice Środkowoafrykańskiej.

2. Przypominamy, że przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

3.W tym tygodniu we środę 11 listopada – Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msza Święta za Ojczyznę w naszym kościele parafialnym o godz. 10.00.

4. Do nabycia kalendarze seminaryjne na kolejny rok. Ofiarami wspieramy utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

5. W tym trudnym czasie pandemii bądźmy wrażliwi na mieszkających pośród nas starszych oraz chorych. Zainteresujmy się ich potrzebami, pomóżmy jeśli istnieje taka potrzeba, wychodźmy z inicjatywą pomocy, zakupów i wszelkich innych sprawunków.

6. Dzisiaj na Mszy Świętej o 12.00 zostaną poświęcone opłatki. Pomimo trudnej sytuacji jaką mamy, Pan Organista tradycyjnie rozniesie opłatki do naszych domów. Zdajemy sobie sprawę, że w czasie pandemii być może są rodziny, które są na kwarantannie lub czują obawę ze względu na swoje zdrowie, prosimy, aby mógł odebrać opłatek ktoś z rodziny, sąsiadów, znajomych. Jeśli nie byłoby takiej możliwości, lub Pan Organista nie zastał by nikogo w domu można zgłosić się bezpośrednio po Mszy Świętej porannej i wieczornej w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za całoroczną pracę Pana Organisty, a w tym roku szczególnie, kiedy to  podczas trudnego przeżywania Świąt Wielkanocnych swoim zaangażowaniem starał się, aby poprzez transmisję Mszy Świętych łączyć się w modlitwie z parafianami, którzy nie mogli uczestniczyć fizycznie w naszym kościele.

PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW NA TEN TYDZIEŃ:

Od godz. 9.00-17:00 9.11

Poniedziałek – Lisiowólka (Jaźwiny, Ryzy, Załuże, Bliskie)

10.11 Wtorek – Lisiowólka (Od strony Bojanówki do centrum), Zbulitów Mały i Stasinów

11.11 Środaul. Planterska, Planta

13.11 Piątek – Kopina, Zabłocie

Z POWODU POGRZEBU KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 14:00 POPRZEDZONY RÓŻAŃCEM O GODZ. 13:00 PAN ORGANISTA ROZPOCZNIE ROZNOSZENIE OPŁATKÓW OD GODZ. 8:00 DO 12:30 OD ZABŁOCIA/KOŃCA KOPINY W STRONĘ WOHYNIA. DALSZĄ CZĘŚĆ MIEJSCOWOŚCI PAN ORGANISTA ODWIEDZI OD GODZ. 15:15.

14.11. Sobota – Bezwola ul. Górne, ul. Iski

Plan roznoszenia opłatków można znaleźć na tablicy ogłoszeń, stronie parafialnej oraz na facebooku. Z różnych niezależnych przyczyn mogą czasami nastąpić zmiany, dlatego zachęcamy, aby na bieżąco śledzić stronę parafialną oraz facebooka.

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob.