Wiadomości

W tym roku przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ze względu na sytuację trochę inaczej, jeżeli chodzi o trasę. Procesja odbyła się na terenie parafialnym wokół Kościoła. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotwaniu poszczególnych stacji oraz czynnym udziale w procesji. Serdecznie zapraszamy do galeri zdjęć z tej Uroczystości.

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

1.     Wczoraj, 6 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej przystąpiła grupa 21 dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Wspierajmy ich i rodziców naszą modlitwą, by w jedności z Chrystusem trwali w tej łasce Bożej i mieli zawsze otwarte serce na Boga, który jest miłością.

2.     Serdecznie zapraszamy na Biały Tydzień w poszczególne dni tygodnia na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy również do tego, aby wśród dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej przyłączyli się do grup parafialnych takich jak ministranci czy scholka, aby z radością móc służyć Panu Bogu poprzez posługę ministrancką czy to też przez śpiew.

3.     W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy na oktawę Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia będą: 7:30 - Bezwola, 9:00 - Wohyń 11:00 – Wohyń – Msza główna z procesją wokół kościoła 18:00 – Wohyń.

4.     Z racji obecnej sytuacji procesja na Boże Ciało będzie odbywać się na placu kościelnym. Prosimy następujące grupy parafialne do przygotowania poszczególnych stacji. Do pierwszej stacji – Rodzice dzieci, które obecnie przystąpiły do I Komunii Świętej. Do drugiej stacji – Rodzice dzieci, które będą przystępować do I Komunii Świętej w drugim terminie. Do trzeciej stacji – Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Do czwartej stacji – Ksiądz Proboszcz.

5.     W najbliższą niedziele odbędzie się w naszej parafii transmisja Mszy Świętej tj. 14.06.2020 godz. 10:00 , którą będzie transmitować telewizja Lublin. Z tego też powodu, nastąpią zmiany w porządku Mszy Świętych. O godz. 7:30 oraz 9:00 Msze Święte będą odprawiane w kościółku na Bezwoli. W kościele parafialnym w Wohyniu pierwsza Msza będzie o godz. 10:00, która jednocześnie będzie transmitowana. Dalszy porządek Mszy Świętych ten sam : 12:00 i 18:00. NIEDZIELA 14.06.2020 7:30 Bezwola 9:00 Bezwola 10:00 Wohyń – Transmisja Telewizja Lublin

12:00 Wohyń

18:00 Wohyń

6.     Prosimy o zachowaniu odległości 2m oraz zakrywaniu ust i nosa. Dla ułatwienia zachowania odległości będą oznaczone miejsca poprzez pomarańczowe naklejki na ławkach oraz miejscach stojących.

7.     Zapraszamy dzieci na procesję, dziewczynki i chłopców do sypania kwiatków i różańca. Próba dzieci do sypania kwiatków w środę po Mszy Świętej o 18:00.

8.     21 czerwca będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej kl. IV

9.     W sobotę 13 maja Różaniec Fatimski.

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.    Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończymy również okres Wielkanocny.

2.    W poniedziałek 1 czerwca obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Z tej racji Msze Święte w naszym kościele o 7:00, 9:00 i 18:00. Pamiętajmy również o modlitwie za Ks. Kanonika Grzegorza Suchodolskiego, który będzie pełnił posługę biskupa pomocniczego w naszej diecezji. Uroczystości święceń biskupich jutro o godz. 11:00. Wydarzenia te będą transmitowane poprzez telewizję Trwam oraz Katolickie Radio Podlasie

3.    Jutrzejszy dzień to także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Serdecznie zapraszamy przede wszystkim dzieci wraz z rodzicami, aby wspólnie modlić się o Boże Błogosławieństwo dla dzieci

4.    Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. To szczególny czas poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę. Nabożeństwa w naszym kościele w tygodniu po Mszy Świętej o 18:00 oraz w niedziele po Mszy o 12:00

5.    W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

6.    Pierwsza Komunia Święta w sobotę 6 czerwca o godz. 11.00

7.    Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej

8.    Przez ostatnie tygodnie trudniejszego czasu dla nas i obowiązujące nas limity, mogliśmy skorzystać z uczestnictwa Mszy Świętej także w kościółku na Bezwoli, gdzie równolegle do kościoła w Wohyniu była sprawowana Eucharystia. Od dzisiaj tego limitu już nie ma. Dlatego od przyszłej niedzieli Msza na Bezwoli jest tylko rano o 7:30. Pamiętajmy natomiast o zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa.

9.    Podczas wszelkich restrykcji co do ilości osób mieliśmy okazję korzystać z Mszy Świętych transmitowanych z naszej parafii. Chcemy podziękować wszystkim tym, którzy łączyli się w modlitwie za pomocą tych środków przekazu. Dzisiaj mamy okazję już po raz ostatni uczestniczyć w Transmisji Mszy Świętej o godz. 12.00

10. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościołach z dniem 1 czerwca jest odwołana dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej. Dlatego też zachęcamy do powrotu do kościoła parafialnego.

11.7 oraz 14 czerwca zmianie ulegnie godzina Mszy Świętej z 10:30 na 10:00. Jest to spowodowane tym, że przyjeżdża do nas 14 czerwca Telewizja Lublin, która będzie transmitowała Mszę Świętą z naszego kościoła.

12.Z racji pierwszego piątku możemy zgłosić do zakrystii osoby chore, które potrzebują kapłana, aby mógł udzielić Sakramentów.

Serdecznie zapraszamy na Transmisję Mszy Świętej Odpustowej w kościółku na Bezwoli.

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
Rok A, II